Home » Moje menu » Kuskus na śniadanie

Kuskus na śniadanie

Czasami wydaje mi się, że człowiek za mało otwiera się na zmiany. I ja należę do tego grona, mimo iż ostatnio wywróciłam nasze życie do góry nogami 😉

Jak mąż zaczął jeść płatki ryżowe z owsianymi na śniadanie – tak je codziennie praktycznie to samo… Jak mu się nie znudzi? Mnie wspomaga w zmianach córka (od środka 😛 ) No i stała się rzecz taka, że się płatki skończyły, a zapomnieliśmy w sobotę ich dokupić. I straszne, bo nie ma NIC na śniadanie ;-)))))) A półki urywają się od różnego rodzaju kasz i innych wspaniałych produktów, które z powodzeniem można wsuwać na śniadanie.

Wypróbowałam dziś na sobie i sama siebie zaskoczyłam :)

Kuskus do tej pory stosowałam (ale rzadko) tylko jako dodatek do dań mięsnych zamiast ryżu etc lub do sałatek „na zimno”. No ale okazuje się, że jest to również świetny przysmak śniadaniowy! Co prawda nie idzie to w parze z niejedzeniem pszenicy, ale ten temat jeszcze nie został zamknięty w naszym życiu. Niemniej jednak bogaty w białko, na które zapotrzebowanie składa mąż i żelazo (które moje dziecko wyżarło ze mnie w dużych ilościach i mam ogromne braki) Więc, czemu nie jeść od czasu do czasu na śniadanie? Tylko ja muszę łączyć z cytrusami, żeby żelastwo się lepiej wchłaniało, a maż z białkiem zwierzęcym np mleko (którego odmawia) lub mięsem (które na śniadanie średnio pasuje)

kuskus

moja wersja wygląda tak. Zagrzałam szklankę mleka, zalałam kuskus (nie wiem ile wsypałam mniej więcej 😛 ) pokrojony mały banan, łyżka żurawiny, dwie śliwki bez skóry, pół łyżeczki cynamonu i spora łyżeczka miodu. Oczywiście kreatywność tutaj pozostawia wiele możliwości. Można zamiast mlekiem zalać wrzątkiem a owoce i dodatki stworzyć wg własnych upodobań.

Śniadanie jest lekkie, ponieważ kuskus jest lekkostrawny i nie obciąża żołądka, nawet tego, który ma problemy 😉

2 comments

  1. Jutro na śniadanie wypróbuję kuskus :) dziś kupiłam :)

  2. koniecznie się pochwal efektami 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*